Dr n. med. Tomasz Chwyczko

Jestem kardiologiem i specjalistą chorób wewnętrznych. Ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie w 2002r., w latach 2000-2001 studiowałem na Uniwersytecie Wiedeńskim. Odbyłem staże zagraniczne w Niemczech i Austrii, oraz staż podyplomowy w Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha. Od 2004r. pracuję w Instytucie Kardiologii w Warszawie, gdzie ukończyłem dwie specjalizacje (choroby wewnętrzne w 2009r., kardiologia w 2014r.) oraz obroniłem pracę doktorską dotyczącą niewydolności serca.
Jestem współautorem 19 publikacji oryginalnych w medycznych czasopismach naukowych, trzech rozdziałów w książkach, 14 prezentacji na kongresach Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (członek PTK od 2011r.), 8 prezentacji na kongresach Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC Professional Member od 2016r.).
Specjalizuję się w leczeniu nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca, hiperlipidemii. Osobiście wykonuję wysiłkowe badania EKG oraz ergospirometrię – badanie m.in. dla osób chcących uprawiać sport (wyznaczanie szczytowego pochłaniania tlenu, progów bezpiecznego treningu).
Poza tym analizuję całodobowe badania EKG metodą Holtera (badanie dla osób z arytmią, kołataniami serca) oraz 24h rejestracje ciśnieniowe (badanie niezbędne dla osób z podejrzeniem nadciśnienia tętniczego). Serdecznie zapraszam na konsultację!