Coraz więcej osób wybiera prywatną służbę zdrowia

Coraz więcej osób wybiera prywatną służbę zdrowia

Jak podał Dziennik Gazeta Prawna w swoim artykule, mimo rosnących cen - coraz więcej osób korzysta z prywatnej służby zdrowia i komercyjnego leczenia.

Wynika to z tzw. długu zdrowotnego z czasów pandemii. Pacjenci, którzy odkładali swoje wizyty, często wymagają już bardziej zaawansowanych interwencji medycznych. Ponadto przez pandemię stali się bardziej wyczuleni na problemy ze zdrowiem i częściej odwiedzają lekarza.

Jak wskazuje Igor Grzesiak wiceprezes Fundacji Integracja – „Coraz więcej osób rezygnuje z opieki państwowej na rzecz prywatnej, żeby szybciej otrzymać świadczenie”.

Więcej informacji w artykule: serwisy.gazetaprawna.pl

Najczęściej pacjenci, którzy są ubezpieczeni w NFZ, decydują się na płacenie za usługi medyczne z własnej kieszeni ze względu na chęć zaoszczędzenia czasu. Jak się wydaje, jest to najważniejsza zaleta leczenia prywatnego.

W ostatnich latach pozycja sektora prywatnego w systemie ochrony zdrowia w Polsce znacznie się umocniła. Działa on komplementarnie do sektora publicznego, nie zastępując go, a uzupełniając. Dla wielu Polaków medycyna prywatna jest dziś gwarantem bezpieczeństwa – szansą na uzyskanie szybkiej diagnozy, drugiej opinii czy skróceniem czasu oczekiwania na ważne badanie.

Przy wyborze rodzaju opieki zdrowotnej, najczęściej stosowany jest wariant łączony, w którym można korzystać z dobrodziejstw tak publicznej, jak i prywatnej służby zdrowia oraz dowolnie dopasowywać możliwości do potrzeb.

Przychodnia Zdrowie to My w Józefosławiu umożliwia pacjentom korzystanie zarówno z poradni w ramach NFZ, jak również świadczymy usługi komercyjne. Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, to prosimy o kontakt z recepcją naszej przychodni.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług medycznych.

Zdjęcie autorstwa Freepik.com