Diatermia krótkofalowa

Diatermia krótkofalowa

Diatermia krótkofalowa to rodzaj terapii fizycznej, która wykorzystuje fale elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości (od 27,12 MHz do 40,68 MHz), aby ogrzać tkanki w ciele pacjenta. Diatermia krótkofalowa jest stosowana w celu łagodzenia bólu, redukcji stanów zapalnych, zwiększenia krążenia krwi i rozluźnienia mięśni.

W terapii diatermią krótkofalową, specjalny generator generuje fale elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości, które są przesyłane do specjalnej aplikatora lub elektrody umieszczonej w pobliżu miejsca, które ma być leczone. Fale elektromagnetyczne są absorbowane przez tkanki ciała, powodując ich ogrzanie.

Diatermia krótkofalowa może być stosowana w leczeniu wielu schorzeń, takich jak bóle mięśniowe, choroby stawów, bóle głowy, a także choroby związane z układem oddechowym. Przed rozpoczęciem terapii diatermią krótkofalową konieczna jest jednak ocena stanu zdrowia pacjenta przez lekarza, ponieważ istnieją pewne przeciwwskazania i ograniczenia dotyczące stosowania tej metody terapeutycznej.

Diatermia krótkofalowa wykonywana w przychodni Zdrowie to My w Józefosławiu

Przychodni Zdrowie to My posiada nowoczesne urządzenie do przeprowadzenia zabiegu diatermii krótkofalowej. Zabieg ten odnajduje bardzo dobre zastosowanie w takich jednostkach chorobowych jak: bóle wraz z zapaleniem nerwów, bóle mięśniowe, stany zwyrodnieniowe oraz stany pourazowe. Diatermia krótkofalowa pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Poprawia odporność organizmu, redukuje negatywne reakcje oraz zmniejsza pobudliwość nerwowo-mięśniową. Terapia sama w sobie ma działanie przeciwbólowe. Tkanka łączna zyskuje na elastyczności, a krążenie tętnicze ulega poprawie. Należy nadmienić, że diatermia krótkofalowa to terapia polem elektromagnetycznym wysokiej częstotliwości i jest w pełni bezpieczna. Jest to skuteczna metoda leczenia. 

Zachęcamy do skorzystania z naszych zabiegów fizykoterapeutycznych, które dostępne są w poradni rehabilitacyjnej. Do zobaczenia!

PORADNIA REHABILITACYJNA