Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Jest to okazja do podkreślenia ważnej roli, jaką odgrywają te osoby w opiece nad pacjentami i promocji zdrowia społeczeństwa.

Święto ustanowione zostało przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Tego dnia urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa (w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie).

Mimo ciągłego postępu technologicznego w medycynie żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji, troski i współczucia, jakie daje człowiek pragnący służyć choremu i cierpiącemu. To właśnie pielęgniarki i położne są przy swoich pacjentach w najtrudniejszych i najważniejszych chwilach życia. Towarzyszą podczas narodzin i ostatniego pożegnania. Zawsze gotowe nieść pomoc, wysłuchać, powiedzieć coś ciepłego. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest więc znakomitą okazją, żeby docenić ich pracę, zaangażowanie i wybór wyjątkowego zawodu.

Dyrekcja wraz z całym zespołem pozostałych pracowników przychodni Zdrowie to My składa w tym dniu wszystkim osobom wykonującym zawód pielęgniarki i położnej, najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za zaangażowanie oraz trud wkładany w codzienne poświęcenie w pracy dla dobra pacjentów. Wasza praca zasługuje na codzienne docenianie i wyrazy uznania. Życzymy, aby każdy kolejny dzień tej trudnej i wymagającej pracy przynosił satysfakcję i uznanie. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Dzień Pielęgniarki i Lekarza. Obraz autorstwa atlascompany na Freepik.com
źródło zdjęć Freepik.com