Odwołując wizytę, nie blokujesz miejsca innemu pacjentowi

Odwołując wizytę, nie blokujesz miejsca innemu pacjentowi

Nieodwołanie wizyty odbiera możliwość skorzystania z tego terminu innemu pacjentowi. Za każdą potrzebą konsultacji lekarskiej stoi człowiek, a niemożliwości jej umówienia towarzyszy obawa o stan zdrowia własny lub kogoś bliskiego. Im wcześniej choroba zostanie rozpoznana, tym większe są szanse na skuteczność leczenia.

Dane NFZ na temat liczby nieodwołanych wizyt mówią o 17 milionach konsultacji, na które nie stawili się pacjenci. Oznacza to, że aż 17 mln osób nie skorzystało z szybszej pomocy medycznej ze względu na zablokowane terminy. Odpowiedzialne odwołanie przyczynia się do minimalizowania sytuacji, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie innych. Zwiększa też dostępność specjalistów i skraca kolejki do lekarza. Każdy powód jest dobry, żeby nie przyjść na wizytę, ale żeby ją odwołać tylko jeden – zdrowie drugiego człowieka!

#ODWOLUJE #NIEBLOKUJE to kampania społeczna, o której jest coraz głośniej w mediach społecznościowych i zaangażowały się w nią podmioty zarówno z publicznej, jak i prywatnej służby zdrowia. Akcja zwraca uwagę na problem niestawiania się pacjentów na umówionych wizytach lekarskich, bez wcześniejszego ich odwoływania. Wcześniejsze anulowanie konsultacji daje zasób do wykorzystania innym osobom, które mogą znajdować się w ogromnej potrzebie. Celem inicjatywy jest edukacja społeczeństwa w tym zakresie oraz wypracowanie karty dobrych praktyk, w której znajdą się rozwiązania ułatwiające kontakt z placówkami medycznymi i usprawniające proces rezygnacji z wizyty. Kampania ma zatrzymać licznik nieodwołanych wizyt i zachęcić do anulowania tych konsultacji lekarskich, z których chorzy nie zamierzają skorzystać.

W jaki sposób odwołać wizytę lekarską w przychodni Zdrowie to My:

  1. Telefonicznie pod numerem telefonu (22) 726 00 83 lub 666 190 200.
  2. Mailem wysyłając informację na adres: recepcja@zdrowietomy.pl
  3. SMS-em wysyłając informację na numer 666 190 200.
  4. Osobiście w przychodni zdrowia przy ul. Uroczej 14 w Józefosławiu.

Dzień przed wizytą wszystkie wizyty w naszej przychodni są potwierdzane telefonicznie i grafik jest aktualizowany. Jeżeli ktoś nie zamierza przyjść na umówioną wizytę lekarską, to prosimy o informowanie o tym recepcję przychodni Zdrowie to My. Każdy z nas może zredukować kolejki do lekarzy. Odwołuję, nie blokuję. Dziękujemy!

Recepcja przychodni Zdrowie to My w Józefosławiu
Recepcja przychodni Zdrowie to My w Józefosławiu

Autor zdjęcia głównego informacji: Racool_studio na Freepik.com