Dzień Ratownictwa Medycznego

Dzień Ratownictwa Medycznego

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego ustanowiony przez Ustawę z 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Patronem święta jest bł. Gerard Tonque, założyciel zakonu szpitalników, podzielonego później na zakony świętego Łazarza i świętego Jana.

Celem tego dnia jest podkreślenie szczególnej roli ratowników medycznych oraz podziękowanie wszystkim osobom, które biorą udział w ratowaniu życia ludzkiego.

Służenie zdrowiu to zadanie wymagające nie tylko profesjonalizmu, ale również wielkiego serca oraz empatii. To Wy śpieszycie na ratunek zawsze przygotowani, skupieni, odpowiedzialni, każda minuta Waszej wymagającej pracy to najcenniejszy dar dla drugiego człowieka.

Wszystkim lekarzom, ratownikom medycznym, dyspozytorom medycznym oraz innym pracownikom służącym i pracującym w strukturach Ratownictwa Medycznego składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dziękujemy Wam za niezwykle ciężką i odpowiedzialną pracę. Życzymy jak najmniej interwencji i tylko udanych akcji ratowniczych.

Dyrekcja i pracownicy przychodni Zdrowie To My

13 października Dzień Ratownictwa Medycznego
13 października Dzień Ratownictwa Medycznego, źródło warszawa.stat.gov.pl
Zdjęcie główne jest autorstwa stefamerpik na Freepik.com